Po poti treh gradov in dogodivščine na Škofjeloškem gradu

Na dan slovenskega športa in prvi koledarski jesenski dan smo se učenci oddelkov PP3, PP4, PP5 in PP6 z učiteljicami odpravili Po poti treh gradov. Malo po blatu, malo v hrib in po skalah ter s pomočjo markacij – podob črnega možica, smo osvojili Stari Grad ali grad Divja Loka. Na tej prvi postaji smo si znotraj ruševin grajskega obzidja privoščili zasluženo malico.

Preverili smo, kako so naši sošolci, ki so z učiteljicama in varuhinjami iz šole krenili proti Škofjeloškemu gradu. Sporočili so nam, da poslušajo in posnemajo zvoke narave. Da se igrajo športne igre, pojejo in se preizkušajo v vlogi gozdnih detektivov. Pa malicali so tudi že.

Po postanku smo pot od prvega gradu nadaljevali čez prelaz Kobila. Ko smo zapustili gozdove pod Lubnikom, nas je na travnikih in kolovozih pričakalo toplo jesensko sonce. Pohiteli smo v hrib proti ruševinam Zgornjega stolpa na Kranclju. Od tam je sledil spust proti zadnjemu gradu.

Naša zadnja postojanka, tretji grad, je bil Škofjeloški grad. Tu smo najprej reševali uganke o gozdnih živalih. Ker smo bili vsi zelo uspešni, nas je na gradu čakal tudi sladek zaklad. No, zaklad smo morali najprej najti. Pa sploh ni bilo težko!

Nasmejani do ušes, malo utrujeni in lačni smo se odpravili proti šoli in jedilnici na kosilo. Za nami je čudovit dan, ki bi ga še kdaj ponovili!

Veter v laseh 2024

Tudi letos smo se udeležili dogodka Veter v laseh, ki ga že vrsto leto organizirajo članice Lokalne akcijske skupine za preprečevanje zasvojenosti. Preko različnih športnih, ustvarjalnih in drugih dejavnosti učenci spoznavajo, kaj vse se lahko počne za sprostitev in potrditev ter pridobivanje pozitivnih izkušenj.

V torek, 17. septembra, so se učenci 4. razredov in oddelkov PP2 ter PP3 skupaj s četrtošolci iz ostalih škofjeloških osnovnih šol razgibali, nasmejali in sodelovali na pestrih delavnicah, ki so jih pripravili klubi, šole in društva: alpsko smučanje, košarka, rokomet, floorball, taborniki, skavti, prva pomoč, gasilci, oblikovanje gline, lokostrelstvo, gobarsko društvo idr.

Dan smo zaključili ravno prav utrujeni in žarečih obrazov.

Obisk županov ustanoviteljic

V preteklem tednu smo z veseljem gostili župane štirih občin ustanoviteljic, gospoda Tineta Radinjo, občina Škofja Loka, gospoda Milana Čadeža, občina Gorenja vas-Poljane, gospoda Marka Gasserja, občina Železniki in gospoda Franca Kranjca, občina Žiri. Pridružila sta se jim tudi gospod Tomaž Medved, ki je ves čas spremljav gradnjo naše šole in gospod Rok Primožič, vodja kabineta župana občine Škofja Loka.

Ogledali so si naše nove in prenovljene prostore. Ob tej priložnosti smo jim predstavili izboljšave, ki prispevajo k boljšim pogojem za učenje in poučevanje, ter naše načrte za prihodnost.

Župani so bili navdušeni nad novimi prostori, opremljenimi s sodobno tehnologijo, in inovativnimi rešitvami, ki omogočajo večjo prilagodljivost in interaktivnost v učnem procesu. Pohvalili so trud in delo, ki je bilo vloženo v prenovo, ter izrazili podporo našim prizadevanjem za nenehno izboljševanje pogojev izobraževanja.

Ponosni smo, da lahko učencem in učiteljem zagotovimo tako kakovostno okolje, ki spodbuja ustvarjalnost, sodelovanje in uspeh.

Zahvaljujemo se vsem, ki so sodelovali pri tem pomembnem projektu, ter se veselimo prihodnjih uspehov v našem skupnem prizadevanju celostno obravnavo in podporo naših otrok.

Obisk župana Tineta Radinje in načelnika policijske postaje Saša Enika ob začetku šolskega leta

V torek, 3. 9. 2024, sta učence in učitelje obiskala župan g. Tine Radinja in načelnik policijske postaje g. Sašo Eniko.

Obiskala sta najmlajše nove učence v prvih razredih NIS in posebnega programa. Obisk je bil slovesen, saj je šola povsem prenovljena in nadzidana ter povsod vlada vedoželjnost in dobra volja. Gosta je posebej zanimalo, kako so učenci in učitelji pričeli z delom. Radinja je učencem in učiteljem želel veliko znanja in prijetnega počutja v novi šoli.  Že prej je poskrbel, da so učenci dobili odsevnike, da jih uporabljajo v prometu.  G. Eniko je izpostavil varno obnašanje v prometu in pozornost v vsakem trenutku. Obljubil je, da nas bo obiskal policist, da bo razrede vodil po okolišu in jih naučil varnih poti. Učence so pomemben obisk pričakovali in se nanj pripravili.

V znak zahvale so učenci in učitelji županu in načelniku pokazali učila, Mark pa je zapel solo »Huda mravljica«. Za obisk se zahvaljujemo.

Obisk župana in načelnika policijske postaje

Slika 1 of 2

• Ni dogodkov

Koledar