Drugi dan šole v naravi v Bohinju je bil poln razburljivi doživetij in vremenskih sprememb.
Po zajtrku smo raziskovali okolico doma. Učiteljica nam je pokazala veliko nam nepoznanih cvetlic in drugih rastlin. Imena so bila pretežka, da bi si jih zapomnili, vsi pa še vedno vemo, da je imela ena vonj po kuhanem krompirju, druga je bila zelo zdravilna, če nas boli trebuh, tretjo pa naj bi v čaju pile punce. Ampak ime enega drevesa smo si pa zapomnili: nagnoj. Res smešno ime za drevo.

Med listjem smo našli  tudi zelenega deževnika, ki smo ga opazovali s povečevalnim steklom. Kako je bil videti gromozanski!

Po kosilu  in počitku  so se na nebu začeli zbirati temni oblaki, ampak to nas ni ustavilo, da ne bi oblekli dežnih plaščev in v roke prijeli vesel in s kanujem odveslali po bohinjskem jezeru.

Po večerji so nas obiskali dijaki zdravstvene šole iz Nove Gorice, ki bivajo v zgornjem nadstropju. skupaj smo sestavljali sestavljanke, igrali Enko in prepevali.

Spet komaj čakamo naslednji dan!