»Že veš, kam se boš pa ti vpisal naslednje leto, ko zaključiš osnovno šolo?« se vse pogosteje sprašujejo devetošolci.

Zavoljo tega smo se v začetku novembra v okviru poklicnega usmerjanja z 9. razredom odpravili poiskat nekaj informacij na Šolski center Škofja Loka. Seznanili smo se z nekaterimi izobraževalnimi programi, ki jih ponujajo. Sprehodili smo se po centru, da smo začutili njegov utrip. Ogledali smo si par učilnic, avtomehanično delavnico in delavnico, kjer se urijo bodoči strojniki. Ker velik del pouka v ŠC poteka na podlagi praktičnega dela, smo se tudi sami preizkusili v ročnih spretnostih. Tako je vsak od nas ob pomoči dijakov in tamkajšnjega profesorja izdelal svoj kovinski svečnik.

Nekateri učenci so po obisku zadovoljno ugotovili: »To me zanima. Všeč mi je ta šola. Pa še malice in kosila imajo okusne! Sem se bom vpisal!«

(Skupno 199 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost