V petek, 7. 2. 2020, se je v šolski telovadnici odvila proslava ob slovenskem kulturnem prazniku. Vse se je vrtelo okrog pesmi in Franceta Prešerna. Še Urška in Polona, povezovalki točk, sta vezno besedilo brali v verzih. S svojimi točkami so pogumno nastopili Ana Kavčič iz 5. razreda, učenke gledališkega kluba, učenci 1. – 4. razreda, učenci PP3 s prijatelji iz drugih razredov, pevski zbor NIS, plesalci višje stopnje PP in četrkova glasbena skupina PP nižje stopnje. Slišali smo nekaj pesmi sodobnih pesnikov, 2 ljudski melodiji, ritmično sodobno pesem, odigrano s kozarcem in Prešernove pesmi Od železne ceste, Pod oknam, Soldaška.

Letos smo kulturni praznik obeležili še na en poseben način – na vratih vsake učilnice se je na začetku tedna znašel list z verzi iz znanih Prešernovih pesmi. Učitelji, pa tudi učenci, smo jih prebirali in se tako pripravljali na proslavo. Ker je na šoli kar nekaj učiteljic z imenom Urša, so bili pogosto videni verzi »Od nékdej lepé so Ljubljanke slovele, al lepši od Urške bilo ni nobene…«, ki jih je Prešeren zapisal v Povodnem možu.

(Skupno 924 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost