Pri pouku družboslovja smo se v času šole na daljavo pogovarjali in raziskovali o družinah. Naših, vaših in sosedovih.

Nasilje v družini je pogost pojav. In prav čas pouka na daljavo lahko v marsikateri družini poveča možnosti za nasilje v družini.

Saj družina kar naenkrat preživi veliko več časa skupaj. Česar morda ni navajena.

Nasilja si nihče od nas ne želi. Ne žrtve nasilnežev. In, ugotovili smo, da tudi marsikateri nasilnež ne želi biti nasilen. Strah, bolečina, jeza, žalost …

Zelo pomembno se nam je zdelo, da na nasilje v družinah, ki je prisotno v različnih oblikah, opozarjamo. In govorimo o njem.
Morda ga tako lahko preprečimo ali vsaj omilimo.

Vedno lahko (in moramo) poiščemo pomoč!
Pomoč je dosegljiva.

Naše sporočilo, ki ga želimo sporočiti skozi narejene plakate, predstavitvi in spis, je:

ZA NASILJE V DRUŽINI NI OPRAVIČILA!

Vabljeni k ogledu naših izdelkov spodaj ali pa v naši spletni učilnici na povezavi: https://sites.google.com/a/os-jela-janezica.si/devetosolci/6-teden-20-do-24-4-2020/cetrtek-23-april/za-nasilje-v-druzini-ni-opravicila!

Devetošolci