Spoštovani starši!


Upamo, da ste v redu preživeli epidemijo COVID-19 in vse izzive, ki so jih prinesli spremenjeni pogoji dela. Zagotovo so šolanje na domu in spremenjene vsakdanje prakse vplivale tudi na telesno dejavnost vaših otrok.  Trenutno v 11 evropskih državah otroci in mladostniki izpolnjujejo vprašalnik, s katerim želimo ugotoviti, kako se je telesna dejavnost vklopila v spremenjen način življenja družin. Vprašalnik je anonimen, namenjen pa je identifikaciji najboljših praks, s pomočjo katerih bo v prihodnosti ob podobnih dogodkih mogoče zagotoviti ustrezno telesno dejavnost otrok tudi med karanteno.
 
Prosili bi vas, če svoje otroke spodbudite (oziroma skupaj izpolnite), da izpolnijo ta vprašalnik (mogoče v obliki izziva ali naloge), saj nam bodo pridobljeni podatki pomagali predvideti, ali se bomo ob normalizaciji pouka morda srečali z velikim izzivom izvajanja pouka z delom otrok, ki je med pandemijo dobesedno obsedel. Zelo verjetno je, da so otroci, ki so bili pred pandemijo zelo telesno dejavni, bili med njo še bolj dejavni, tisti manj dejavni pa so postali skoraj popolnoma nedejavni. 
 
 
Lepo vas pozdravljam,
Nataša Trampuš Šeruga
(Skupno 105 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost