Golf je igra starih gospodov, pravijo. Temu nismo čisto verjeli in dokazali, da je golf tudi za mlade. Učenci 9.a smo tako za en dan, 8. junija 2021, postali pravi mladi gospe in gospodje. Vreme je bilo prijetno in suho, da smo se lahko na posestvu Brdu pri Kranju ob pomoči profesionalnega učitelja golfa učili prvih zamahov.

Igralec mora imeti dobro koncentracijo. Mora imeti zmožnost, da se umiri. Biti mora v dobri fizični kondiciji. Preizkuša pa tudi, kako usklajeno se giblje njegovo telo. Če usklajenosti ni, golfist žogico zgreši ali pa žogica zgreši svoj cilj. Golf je najlepše igrati v naravi. Hkrati pa paziti, da narave ne uničiš.

Pomerili smo se v medsebojnem tekmovanju, kjer je zmagala mlada gospa Rebeka. Ko pa smo ciljali v daljavo, pa so mladi gospodje hitro pokazali, koliko moči imajo v rokah. Njihove žogice so bile odbite najdlje.

Ugotovili smo, da golf ni niti preprosta, niti dolgočasna igra. Uživali smo.

(Skupno 20 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost