Devetošolci že pogledujemo v prihodnost. In se sprašujemo, kam se bomo naslednje leto vpisali? Kaj bi radi v življenju počeli? Kaj bi bili radi po poklicu?

Da se bomo spomladi lažje odločili, smo v sredo, 3. 11. 2021, obiskali Srednjo šolo za strojništvo v Šolskem centru Škofja Loka. Svetovalna delavka in učitelji so nam predstavili za nas zanimive in primerne srednješolske izobraževalne programe.

Sprehodili smo se po učilnicah in delavnicah. Učilnic je veliko več kot na naši šoli. Prav tako tudi dijakov. Zanimivo se nam je zdelo, da imajo na šoli samo 10 deklet. Je pa fino, ker je šola blizu, takoj zraven naše.

Po tem, ko smo v delavnici ob pomoči dijakov izdelali vsak svoj praktični izdelek – smetišnico, je za nekatere od nas odločitev, kam naprej, ko uspešno opravimo 9. razred, lažja. Izučili se bomo za strojnike ali avtomehanike.

(Skupno 12 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost