Vsi pa ne bomo strojniki. Na svetu je dovolj poklicev, da si lahko skoraj vsak izbere enega.

Zato smo se po obisku srednje strojne šole v prejšnjem tednu ta teden devetošolci odločili, da obiščemo še Srednjo šolo za lesarstvo (v sklopu Šolskega centra Škofja Loka).

Kot samostojni mladostniki smo se z učiteljicama v ponedeljek, 8. 11. 2021, z lokalnim avtobusom odpeljali na Trato. Srednja šola za lesarstvo ima svoje prostore na Trati blizu glavne škofjeloške železniške postaje.

V šoli smo se sprehodili po delavnicah in predavalnicah. Kako lepo je povsod dišalo po lesu! Pri delu smo opazovali dijake prvih letnikov. V obdelavi lesa pa smo se preizkusili tudi sami. Ob pomoči učiteljev in dijakov smo izdelali vsak svojo leseno pručko. Pručke smo odnesli s seboj.

Nekateri smo ugotovili, da nam obdelovanje lesa zares ne leži. Nekateri pa smo se zelo navdušili in razmišljamo, da bi po uspešno opravljenem 9. razredu izobraževanje nadaljevali prav v tej smeri. Bomo videli, nekaj časa za odločanje še imamo.

(Skupno 6 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost