Še malo in zaključili bomo deveti razred. Kaj bomo potem? Kam se bomo vpisali naprej? Naši možgančki že močno razmišljajo o tem. Zato smo se v ponedeljek 24.10.2022 odpravili na obisk na srednjo šolo za strojništvo. Tam so nas zelo prijazno sprejeli. Predstavili so nam, kako poteka dan na njihovi šoli. Bili smo presenečeni nad tem, kako velika je ta šola in  kako veliko učilnic imajo. Brez vodstva bi se zagotovo izgubili. Najbolj nas je navdušilo, da imajo fantastične, sodobno opremljene delavnice, v katerih lahko pridobimo ogromno praktičnega znanja. Izvedeli smo tudi, da so pomočniki v tehnoloških procesih iskan kader in da bomo po končanem izobraževanju na njihovi šoli, zagotovo dobili zaposlitev. Da bi čim bolj izkusili, kaj dijaki tam počnejo, pa smo pod vodstvom starejših dijakov izdelali smetišnice, ki nam bodo koristile pri domačem delu. Zanimiva in izčrpna predstavitev šole, ter praktična izkušnja, ki smo je bili deležni, bo marsikomu izmed nas pomagala pri odločitvi, kam naj gremo po tem, ko zaključimo deveti razred. Polni lepih vtisov, nekateri že težko čakamo, da drugo leto zakorakamo v srednjo šolo. Nekateri izmed nas prav na Srednjo šolo za strojništvo.