Skoči na glavno vsebino

EKOLOŠKO NOVOLETNO DARILO – TEKOČI PRALNI GEL V PLASTENKI

Po zelo uspešno zaključenem Eko projektnem tednu v mesecu oktobru, kjer smo med drugim preizkušali tudi naravna in ekološka čistila, smo se odločili, da za tokratna novoletna darila učenci pripravijo tekoči pralni gel.

Priprave so se začele že v novembru, ko so učenci shranili prazne plastenke tekočega jogurta, ki je bil tisti dan za malico. Plastenke smo dobro pomili in osušili. Nato so jih učenci počasi okrasili s papirnatimi servietki z zimskimi, božičnimi in novoletnimi motivi. Okrasili so tudi pokrovčke.

Sledila je priprava tekočega pralnega gela, ki so ga  nalili v plastenke. Na koncu so okrog plastenk privezali kartončke s sestavinami in postopkom priprave gela.  Plastenke smo tudi jasno označili z napisom, da gre za čistilo in ne hrano. Tako opremljene plastenke so učenci odnesli domov.

Sedaj pa čakamo na odzive staršev, predvsem mamic, o učinkih pranja z doma pripravljenim, za oblačila in naravo bolj prijaznim, pralnim sredstvom.

pralni_gel

 

TEKOČI PRALNI PRAŠEK

Potrebujemo:

3 litre vode

1 marseilsko milo (125g)

1 žlica sode bikarbone ali pralne sode

1 žlica alkoholnega kisa

Postopek dela:

  1. Marseilsko milo naribamo.
  2. Zavremo vodo.
  3. Dodamo naribano milo, premešamo in pustimo par minut.
  4. Dodamo sodo bikarbono, premešamo in pustimo par minut.
  5. Dodamo žlico kisa, premešamo in počasi vlijemo v večjo plastenko (5l).
  6. Počakamo 12 ur in pralni gel je pripravljen za uporabo. Pred uporabo ga dobro pretresemo!
(Skupno 70 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost