Jedilniki

Datum Malica Kosilo
Ponedeljek, 9. 3. 2020 ALJAŽEVA SALAMA, REZINA PAPRIKE, BELA REZANA BOMBETA, ŠIPKOV ČAJ Z LIMONO, SADJE PURANJI ZREZEK V NARAVNI OMAKI, MLINCI, ZELJNA SOLATA S KROMPIRJEM; Z BUČNIM OLJEM
Torek, 10. 3. 2020 TOPLJENI SIR, RŽEN KRUH, SADNI ČAJ, SADJE ČUFTI (GOVEDINA) V PARADIŽ. OMAKI, PIRE KROMPIR, MEŠANA SOLATA (ZELENA S., ZELJE, MOTOVILEC)
Sreda, 11. 3. 2020  MLEČNI RIŽ, KAKAVOV POSIP, BEL KRUH, SADJE FIŽOLOVA ENOLONČNICA, POPEČENE KRUHOVE KOCKE, GRATINIRANE AJDOVE PALAČINKE Z EKO SKUTO*-LP, KOMPOT
Četrtek, 12. 3. 2020 NAMAZ RIO MARE, REZINA KUMARICE, BIO OVSENI MEŠAN KRUH, BEZGOV SIRUP, SADJE JUNČJI ZREZEK V LOVSKI OMAKI, RŽENI SVALJKI, KISLO ZELJE
Petek, 13. 3. 2020 OSJE GNEZDO, KAKAV, SADJE LOSOS V OMAKI, TESTENINE, MEŠANA SOLATA (RDEČI RADIČ, Z. SOLATA, MOTOVILEC)

Datum Malica Kosilo
Ponedeljek, 16. 3. 2020 ŠTRUČKA, POSUTA S ŠUNKO IN SIROM, JABOLČNI SOK S KORENJEM, SADJE  PURANJI FILE V SMETANOVI OMAKI Z ŽAFRANIKO IN KURKUMO, KUS KUS, MEŠANA  SOLATA (ZELENA S., ZELJE, MOTOVILEC); Z OLJČNIM OLJEM
Torek, 17. 3. 2020 PIŠČANČJA PAŠTETA »ARGETA«, REZINA KUMARICE, POLBELI KRUH, PLANINSKI ČAJ Z LIMONO, SADJE POLNOZRNATI ŠPAGETI (1. ST.: POLŽKI), BOLONJSKA OMAKA (GOVEDINA), RDEČA PESA
Sreda, 18. 3. 2020  DOMAČE MASLO, MARMELADA, OVSENI KRUH, KAKAV, SADJE ENOLONČNICA PAŠTA FIŽOL, PIRINI CMOKI S SADNIM NADEVOM, KOMPOT
Četrtek, 19. 3. 2020  MAKOVKA, DOMAČI JOGURT STRACHATELLA, SADJE PANIRANA PIŠČANČJA KRAČA, PIRE Z EKO KORENČKOM*, RDEČI RADIČ Z JAJČKOM
Petek, 20. 3. 2020  MLEČNI ZDROB, KAKAVOV POSIP, BEL KRUH, SADJE JOTA S TELEČJO HRENOVKO, (KRUH), DOMAČA GIBANICA

Datum Malica Kosilo
Ponedeljek, 23. 3. 2020 GOLAŽ, EKO POLENTA*,  MEŠANA SOLATA (ZELENA SOLATA, RDEČI RADIČ, MOTOVILEC)
Torek, 24. 3. 2020  PEČEN FILE LOSOSA, PIRE KROMPIR, KREMNA ŠPINAČA
Sreda, 25. 3. 2020  PIŠČANČJA OBARA, AJDOVI ŽGANCI, DOMAČI »ZIMSKI SLADOLED«
Četrtek, 26. 3. 2020  POLENTINA PIZZA, MEŠANA SOLATA (RDEČI RADIČ, MOTOVILEC, ZEL. SOLATA) Z JAJČKOM; Z OLJČNIM OLJEM
Petek, 27. 3. 2020 ŠTRUKLJI IZ EKO SKUTE*-LP, DOMAČI NAPITEK IZ CITRUSOV

Ponedeljek, 30. 3. 2020 PURANJA PEČENKA V NAR. OMAKI, PEČEN KROMPIR, RDEČA PESA
Torek, 31. 3. 2020 GRATINITANE TESTENINE S ŠUNKO IN SIROM, ZELENA SOLATA S ČIČERIKO
Sreda, 1. 4. 2020
Četrtek, 2. 4. 2020
Petek, 3. 4. 2020

ŠOLSKA PREHRANA

Pri organizaciji šolske prehrane upoštevamo Zakon o šolski prehrani (Ur.l. RS, št. 3/2013) in Pravila šolske prehrane v Osnovni šoli Jela Janežiča.

Šolska prehrana pomeni organizirano prehrano učencev v dneh, ko poteka pouk v skladu s šolskim koledarjem. Šola za vse učence obvezno organizira malico, učenci se v šoli lahko prijavijo tudi na kosilo. Cena prehrane za šolsko leto 2016/17: malica stane 0,80 EUR in kosilo 2,30 EUR. Plačilo je po položnici.

MALICA poteka v učilnicah od 9.20 do 9.40. Malico prineseta dežurna učenca, jo razdelita ter ob koncu odmora odneseta posodo v kuhinjo.

KOSILO: Učenci kosijo v prisotnosti strokovnega delavca v jedilnici Dijaškega doma. Ta je zadolžen tudi za spremstvo do jedilnice. Kosilo za PPVI traja od 12.30 do 13.15, za NIS pa od 13.00 do 13.45. Kosila za učence s težko in težjo motnjo ter za določene druge učence so pripeljana v šolo in razdeljena v razredu.

V skladu z odločbami Zakona o uveljavljanju pravic iz javnih financ subvencioniranje šolske prehrane ureja pristojni center za socialno delo. Glede na Zakon za uravnoteženje javnih financ od 1.9.2012 dalje učencem splošna subvencija za malico ne pripada več avtomatično, temveč se subvencionira samo socialno najbolj ogroženim. Vse subvencioniranje šolske prehrane ureja center za socialno delo.

Prijavo na šolsko prehrano oddajo starši v mesecu juniju za prihodnje šolsko leto ali kadarkoli med šolskim letom. Prijava se vloži na obrazcu Prijava učenca na šolsko prehrano, ki ga dobite tudi v šoli, in se hrani do konca šolskega leta. Šolsko prehrano se lahko kadarkoli prekliče.

Dolžnosti učenca oziroma staršev, ki nastopijo z oddajo prijave:

– spoštovanje pravil šolske prehrane,

– plačevanje prispevkov,

– pravočasno odjavljanje obrokov,

– če se obroka pravočasno ne odjavi, starši kljub subvenciji plačajo polno ceno obroka

– sporočanje sprememb (v roku 30 dni).

ODJAVA MALICE IN KOSILA

Malico odjavljajo starši s telefonskim sporočilom v tajništvo. Malica in kosilo se lahko odjavita in sicer do 7:30 tekočega dne v PP na telefon 04 506 14 13 ali v tajništvo 04 506 14 11. Za en dan prej pa se prehrana odjavlja v tajništvu šole na telefon 04 506 14 11 do 13.00.

Učenci, ki so od pouka odsotni zaradi aktivnosti, ki potekajo v imenu šole, so odjavljeni s strani šole (npr. športna, kulturna in druga tekmovanja ter srečanja).

Če obrok ni pravočasno odjavljen, se plača polna cena obroka, to velja tudi v primeru subvencionirane šolske prehrane.

Naročen obrok, ki ni bil prevzet, smiselno razdelimo med ostale učence.

ANKETA O ZADOVOLJSTVU S ŠOLSKO PREHRANO

Šola med učenci in njihovimi starši v obliki ankete enkrat letno preverja zadovoljstvo s šolsko prehrano. V mesecu aprilu 2013 so učenci skupaj s starši reševali anketo o zadovoljstvu s šolsko prehrano. Rezultate ankete si lahko ogledate tukaj.

Še naprej se bomo trudili zagotavljati zdrave, polnovredne in kvalitetne obroke.

(Skupno 6,938 obiskov, današnjih obiskov 9)