Skoči na glavno vsebino

Letošnji dan slovenske hrane in Tradicionalni slovenski zajtrk je potekal v petek, 18. 11. 2016. V projektu sodelujemo že 6. leto.

Namen in cilji Tradicionalnega slovenskega zajtrka je izobraževati, obveščati in ozaveščati učence o pomenu zajtrka v okviru prehranjevalnih navad, poudariti pomen in prednost lokalno pridelanih živil slovenskega izvora, poudariti pomen kmetijske dejavnosti za okolje, poudariti pomen čebelarstva za kmetijsko pridelavo,  splošno ozaveščanje učencev o pomenu zdravega načina življenja, vključno s pomenom gibanja in izvajanja športnih aktivnosti.

Učencem smo tako  postregli: kruh, maslo, med, mleko in jabolko lokalnih dobaviteljev.

Posebno pozornost smo letos namenili čebelarstvu in čebelam.

(Skupno 177 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost