Skoči na glavno vsebino

Enajsto državno tekmovanje iz znanja računalništva za posebni program je bilo izvedeno 15. februarja 2018. Organizatorici tekmovanja sta bili Osnovna šola Jela Janežiča  in Zveza za tehnično kulturo Slovenije.

Tekmovanja se je udeležilo 26 tekmovalcev iz 17 različnih šol. Tekmovali so v dveh kategorijah, oziroma dveh starostnih skupinah. Prva skupina do vključno 18 let je tekmovala v urejanju fotografij v programu Photo Filtre 7 in uporabi vmesnika za urejanje besedil Gmail, druga skupina od 19 let dalje, pa v oblikovanju predstavitve v programu PowerPoint in uporabi medijev za prenos podatkov. V prvi kategoriji je tekmovalo 10, v drugi pa 16 tekmovalcev.

V kategoriji Urejanje fotografij in uporaba e-pošte je slavil Primož Markelj iz OŠ Brinje Grosuplje, v kategoriji PowerPoint pa se je zmage razveselil Jakob Šircelj s Centra Janeza Levca – OE Jarše. Našo šolo sta uspešno zastopali učenki Tina Okoren in Jana Cevec.

(Skupno 389 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost