Skoči na glavno vsebino

V ponedeljek, 16.4.2018 smo se oddelki PP1, PP2 in PP3 odpravili na Lavrico, kjer nas je čakala čudovita izkušnja z zvokom.

V svojem domu nas je sprejela ga. dr. Albinca Pesek, raziskovalka, glasbena pedagoginja, zvočna in plesna terapevtka. Skupaj z možem Marjanom Šijancem, ki je skladatelj, sta za nas izvedla zvočno kopel. Igrala sta na različna terapevtska glasbila, kot so gongi, himalajske posode, kristalne pojoče posode, kalimba, razni zvončki in najrazličnejša tolkala. Pripravila sta nam tudi glasbeni eksperiment, kjer so se otroci lahko prepričali, kakšno moč imajo glasbila in kako vplivajo na telo. Na koncu pa so učenci lahko tudi sami poskusili zaigrati na vsa glasbila.

Da glasba zdravi, so vedeli že v stari Indiji, Egiptu in Grčiji. Moč glasbe je potrjena tudi s strani znanstvenih raziskav. S tem se po tej zvočni delavnici zagotovo strinjamo!

(Skupno 588 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost