Sredi septembra se je na šoli odvijal tehnični dan za učence 8. razreda. Tema dneva je bila počastitev Dnevov evropske kulturne dediščine (DEKD). Letošnja tema je bila zgodba Kamniti most ter izdelava izdelka iz polstenja, saj ima tudi tekstilna industrija v Škofji Loki dolgo tradicijo. V ta namen so učenci sodelovali v treh delavnicah, v katerih so izdelali reliefno sliko Kamnitega mostu, leseno igračo, ki ponazarja padec škofa in konja v Soro ter izdelali nekaj brošk iz polstenega blaga. Naš končni prispevek si lahko ogledate na razstavi v Sokolskem domu. Tam je trenutno na ogled tudi razstava nagrajencev lanskoletne Male Groharjeve kolonije. Med njimi poiščite tudi nagrajenko naše šole: BRAVO POLONA!