V četrtek, 13.6.2024, smo se zbrali ob prav posebni priložnosti – valeti devetega razreda, z naslovom 9. a ima talent. Učenci so ta dan nestrpno pričakovali in se ga iz srca veselili. Prireditev so popestrili s številnimi talenti. Učenka Ana Kavčič je zapela dve čudoviti pesmi in nas pocrkljala s svojim lepim glasom. Ostali učenci so zaplesali ples Jerusalema. Navdušili so nas z dvema predstavitvenima filmčkoma (učencev 9.r in učenca s posebnega programa), katerega scenarij so zapisali učenci sami. Da pa ni manjkalo smeha, pa so nas nasmejali tudi s šolskimi šalami. Staršem in učiteljem, ki so jih spremljali na poti šolanja, jih podpirali in vzgajali v odgovorne posameznike, so se zahvalili z drobnimi pozornostmi. Učenci so prejeli številna priznanja in pohvale na športnem, likovnem, tehničnem in drugih področjih. Po končani slovesnosti so nas pocrkljali s slastnimi prigrizki, sladicami in pecivi. Slovo od naših devetošolcev in učenca iz posebnega programa je bilo ganljivo in lepo.