Prejšnji teden je na naši šoli potekal dvodnevni festival računalništva.

V sredo, 14. 2., je potekalo 12. državno tekmovanje v znanju računalništva »Z miško v svet!« za učence posebnega programa. Tekmovanja se je udeležilo 12 šol oziroma 18 učencev.

V kategoriji »Urejanje fotografij in uporaba e-pošte« je prvo mesto osvojila Osnovna šola Roje, Domžale, drugo mesto Osnovna šola Kozara, Nova Gorica, tretje mesto pa sta si delili Osnovni šoli Jela Janežiča, Škofja Loka in Osnovna šola Litija.
V kategoriji »PowerPoint« je prvo mesto pripadlo Osnovni šoli Center Janeza Levca, Ljubljana, drugo mesto Osnovni šoli Jela Janežiča, Škofja Loka, tretje mesto pa je zasedla Osnovna šola Kozara, Nova Gorica.

Tekmovalci in njihovi mentorji so si ta dan ogledali Škofjeloški grad, kasneje pa je potekala tudi prireditev s podelitvijo nagrad. Prireditev smo popestrili s točko učencev posebnega programa višje stopnje (France Prešeren: Kam?) ter s posebnimi plesnimi gosti – skupino U3, ki se je predstavila s country plesi.

Dan se je s podelitvijo nagrad lepo zaključil. Vsem tekmovalcem iskrene čestitke!

(Skupno 284 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost