V petek, 31. 5. 2019, smo učenci PP5A in PP5B obiskali drevesnico Zakotnik v Dorfarjah. V drevesnici smo se najprej sprehodili po nasadu jagod, med sprehodom pa jagode tudi sami nabirali in se z njimi sladkali. Spoznali smo postopke kolobarjenja, namakanja in ureditve nasadov jagodičevja ter ugotavljali škodljivce, ki imajo tako kot mi radi jagode in drugo jagodičevje. Ob družabni igri spomin smo urili naše poznavanje sadja. Različne vrste sadnega drevja smo si nato v sadovnjaku tudi ogledali in jih med seboj primerjali. Ko smo obnovili tudi naše znanje o primerni skrbi za rastline, smo se preizkusili v sajenju sadik in prav vsak od nas je lahko nasmejanega obraza svojo posajeno sadiko robide odnesel s seboj domov! Našo dogodivščino si lahko ogledate tudi na fotografijah.

(Skupno 229 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost