“Naš modri planet je najbolj čudovito možno naravno okolje.
Njegovo življenje je naše življenje,
njegova prihodnost je naša prihodnost.”
( Dalaj Lama)

V sredo, 22. aprila 2020, bomo imeli naravoslovni dan. Učitelji so pripravili predloge dejavnosti, s katerimi bomo skupaj praznovali dan Zemlje. Veseli bomo, če boste poslali kakšen utrinek, ki ga bomo objavili na spletni strani.

Predlogi dejavnosti za DAN ZEMLJE

22. aprila se spominjamo našega planeta – planeta Zemlje. Na ta dan namreč praznujemo Svetovni dan Zemlje. Ne samo v Sloveniji, ta praznik obeležujejo tudi v več kot 192 državah.

Letos praznujemo DAN ZEMLJE že 50. leto zapored. Glavna tema letošnjega dneva Zemlje so podnebni ukrepi. Podnebne spremembe veljajo za najpomembnejši izziv za prihodnost človeštva in ohranjanje pogojev, ki omogočajo življenje na tem planetu. V želji, da bi živeli v čistem okolju in ohranili Zemljo tudi za prihodnje rodove, moramo zmanjšati sproščanje toplogrednih plinov.
Zaradi koronavirusa ostajamo doma, vendar smo z močjo digitalnih medijev povezani in lahko spremenimo svet na bolje.

(Skupno 118 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost