Letos je imel Rotary Miklavž prav posebno poslanstvo. Na poti do učencev ga je namreč oviral koronavirus in to kar pošteno, saj niti otrok ni našel tam kot vsa leta poprej, kajti šola je kar nekaj dolgih tednov samevala, obenem pa je moral tudi sam toliko vsega, kar je povezano z obdarovanjem opraviti na daljavo. Toliko sprememb, toliko ovir in novosti, pa ta nova tehnologija, a Miklavž je kljub vsemu, in svojim častitljivim letom navkljub, tudi v takšnih pogojih našel pot do učencev in jih razveselil, jim polepšal ta poseben čas šolanja na daljavo, ko so bili ločeni od svojih sošolcev in učiteljev! Prav zaradi danih razmer je bil njegov prihod še toliko bolj doživet, zaznan na poseben način in pomemben! Ker ni šlo drugače, se je tudi sam učencem oglasil na daljavo iz prostorov šole, zagotovo je posvetil v domove učencev kot lučka v sivo vsakdanjo rutino! Obdaril pa jih je izbrano in domišljeno kot vedno. Prinesel je veliko gugalnico, gnezdo. V tem gnezdu pa ne bo prostora le za enega, temveč za dva, celo za tri učence! To gnezdo ima v tem času obenem tudi simbolični pomen, saj pomeni dvojino in množino, pomeni druženje – v teh časih upanje – upanje, da se kmalu spet vrnemo v ustaljenost odnosov, ki so bili pred tem skorajda preveč samoumevni. Šele sedaj ugotavljamo, da so prav ti srce vsega! Ko so se v teh dneh, precej časa po Miklavževem obisku, naposled učenci le vrnili v šolo, pa jih je pričakalo še eno presenečenje, – Miklavževi piškoti in mandarina. Miklavž je odšel že nekaj časa nazaj, a za seboj je letos pustil zelo otipljive sledi, ki so učencem pomenile prisrčen in topel uvod v vračanje nazaj v šolske klopi – led je bil po tolikem času vendarle potrebno prebiti in stopiti!

V imenu učencev in vseh zaposlenih se Rotary Miklavžu in vsej ekipi zahvaljujemo iz vsega srca, letos še posebej za ves trud, saj je bilo potrebno premostiti toliko neobičajnih ovir! Želimo zdravja, uspehov v novem letu in se veselimo sodelovanja in povezovanja z vami tudi v prihodnje!

Ravnateljica
mag. Marjeta Šmid

Miklavžu se zahvaljujemo za darila. Bili smo jih zelo veseli! Učenci PP2A

(Skupno 224 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost