Po dolgi in mrzli zimi, polni omejitev in ukrepov, se je končno prikazalo sonce in odpravili smo se na grajski vrt. Po ogledu vrta smo naredili načrt, kaj moramo postoriti, da bo izgledalo tako, kot je včasih. Ugotovili smo, da je preveč plevela in posušenih zelišč. Marko iz društva Sožitje nas je odpeljal v kmetijsko zadrugo. Kupili smo: rožmarin, meliso, mačjo meto, žajbelj, ožepek.

V razredu smo na internetu iskali podatke o zeliščih. Podatke smo oblikovali v miselni vzorec in jih zapisali v zvezek. Na kamen, ki se imenuje skril, smo z akrilnimi barvami zapisali ime zelišča in ga tudi narisali.

Vrt smo najprej opleli in naredili šest novih gredic. V gredice smo posadili kupljena zelišča, jim dodali svežo zemljo in jih zalili. Uporabljali smo vrtno orodje in zraven poslušali glasbo. Vsak si je izbral eno rastlino in bo za njo skrbel.

Obiskali so nas snemalci in gospa, ki dela razstavo o tem projektu. Vabljeni tudi vi.

Sestavili in zapisali učenci PP6b.

(Skupno 258 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost