Misija: zeleni koraki je projekt, ki govori o trajnostnem razvoju. V projekt smo vključili vse učence na šoli. Preko pogovorov so učenci razmišljali o tem, kaj pomeni trajnostno ravnanje in na katerih področjih lahko tudi delujemo.

Skupaj smo izdelali Zeleni avtobus, na katerega smo prilepili cvetlice. To pa niso bile navadne spomladanske cvetlice, ampak cvetlice s sporočili, idejami in mislimi učencev, kako ravnati trajnostno.

Avtobus smo postavili na ogled na oddelek za otroke in mladino v knjižnici Ivana Tavčarja v Škofji Loki in poprosili obiskovalce knjižnice, naj tudi oni napišejo svoje ideje na rožice.

Zeleni avtobus bo svojo pot nadaljeval po različnih ustanovah v Škofji Loki.

Rože z idejami in mislim krasijo tudi hodnik naše šole. Obiskovalce bomo nagovorili, naj na naš travnik še oni prispevajo svoje ideje.