Comenius projekt – predstavitev (pdf,ppsx)

IGRAJMO SE S PRAVLJICAMI
LET`S PLAY WITH FAIRY TALES
(2010-2012)

OŠ Jela Janežiča
Škofja Loka

V letošnjem šolskem letu 2010/2011 smo vstopili v nov dvoletni Comenius projekt z naslovom »Igrajmo se s pravljicami« oziroma »Lets play with fairy tales«, skupaj s šolami iz Slovaške, Madžarske, Češke in Poljske.

Namen projekta je razvijanje komunikacije otrok s posebnimi potrebami preko pravljic oziroma gledališke ali lutkovne predstave. Tema projekta je bila čudovita pripovedka Mojca Pokrajculja, ki smo jo najprej spoznavali v knjižni obliki, kasneje pa tudi uprizorili v obliki lutkovne predstave.

Dvakrat smo tudi potovali v tujino. Srečali smo se na Slovaškem, v mestu Zlate Moravce od 11. 11. 2010 do 13. 11. 2010, kjer smo se dogovorili o nadaljevanju projekta ter aktivnostih, ki jih bomo izvajali.
Drugo srečanje pa je potekalo v Hatvanu na Madžarskem od 17. 5. 2011 do 19. 5. 2011. Udeležilo se ga je tudi pet učencev naše šole. Izmenjali smo si rezultate projekta, se zavrteli v madžarskih ritmih ter si z ladjico ogledali njihovo glavno mesto Budimpešto.

Več informacij si lahko ogledate tukaj