Skoči na glavno vsebino

V ponedeljek, 11. 4. 2016, je v Veliki dvorani Državnega zbora potekal 26. nacionalni parlament na temo Pasti mladostništva. Zasedanja sta se udeležila Karmen Kavčič iz OŠ Jela Janežiča in Jan Pipp iz OŠ Škofja Loka – Mesto! Poleg učencev parlamentarcev ter njihovih mentorjev so se letošnjega zasedanja udeležili tudi predsednik države g. Borut Pahor, predsednik vlade dr. Miro Cerar, varuhinja človekovih pravic ga. Vlasta Nussdorfer, predsednica Zveze prijateljev mladine Darja Groznik ter številni drugi predstavniki vlade, humanitarnih organizacij in policije. Učenci so bili po izvolitvi organov parlamenta udeležili različnih delavnic, ki sovpadajo z letošnjo temo (zasvojenost in socialni mediji; mladostnik in njegova samopodoba; kam po pomoč, ko smo v težavah itd.). Temu je sledilo poročanje o delu v skupinah ter plenarna razprava. Udeležencema Karmen in Janu, ki sta zastopala škofjeloško območje, za odličen nastop iskreno čestitamo!

 

 

(Skupno 144 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost