Skoči na glavno vsebino

V torek, 29. 11., smo se učenci 3. in 4. razreda dobili v učilnici tretješolcev za začetek tehničnega dneva. Obiskala nas je “Jožefina”, ki je v cekarju prinesla nekaj starih predmetov, ter nas z njimi in z uporabo starih besed spomnila, da živimo v modernih časih. Kaj vse je ostalo v preteklosti, smo se spomnili ob didaktični igri, kjer smo iskali stvari iz minulih časov. Ugotovili smo, da nekatere danes najdemo le še v muzeju. Ko smo povedali še, da v muzeju ne tečemo, stvari opazujemo z očmi in se ne dotikamo muzejskih razstavljenih predmetov, smo bili pripravljeni na pravi muzej. Peš smo se odpravili na škofjeloški grad. Po muzeju nas je vodila izkušena vodička ga. Mija, ki nas je popeljala (tudi z zanimivimi zgodbami) skozi simbole Škofje Loke. Ogledali smo si predmete raznih obrti in poklicev v našem okolju. Videli smo stare prostore, orodje in orožje, živali škofjeloške okolice in izkopane ostanke zelo starih posod in orodja. Grad smo zapustili po čisto pravem dvižnem mostu, ki ga je gospa za nami malo dvignila, da smo videli, kako je deloval. Po poti nazaj smo si pogledali še nekaj  delov, ki so bili za zgodovino mesta zelo pomembni (kapucinski most in nunsko cerkev).

(Skupno 147 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost