Skoči na glavno vsebino

V tednu od 11. do 15. maja smo organizirali že tradicionalni ekoprojektni teden. Letos smo v šolskem atriju postavili učilnico v naravi, v kateri so se učenci skozi naloge učili o pravilih zdravega prehranjevanja.

Tako so učenci v uvodu preverili svoje poznavanje prehranske piramide in zdrave prehrane. Nato pa smo jih povabili v učilnico v naravi – postavljali so živila na ustrezna mesta v leseni piramidi, prebiti so se morali skozi labirint – če so pravilno odgovorili na zastavljena vprašanja, jih je na sredini čakalo sladko in dišeče presenečenje.  O poznavanju živil pa so se prepričali skozi dejavnosti  tipanja, vohanja, okušanja in ogledovanja živil, ki so bila skrita v hišicah in preko vprašanj, ki so jih poiskali v zabojnikih.

V sredo pa smo organizirali naravoslovni dan  in si ogledali še eno učilnico v naravi – Zlatorogovo pravljično deželo v Bohinju.

Zaključili bomo v petek, ko bo vsak razred predstavil svoje doživljanje celotnega tedna…

Največ pa povedo fotografije.

(Skupno 28 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost