Jedilniki

Datum Malica Kosilo
Ponedeljek, 3. 12. 2018 MLEČNI NAMAZ Z ZELIŠČI, BIO PIRIN MEŠAN KRUH, KAKAV , SADJE GOLAŽ, POLENTA, KITAJSKO ZELJE V SOLATI
Torek, 4. 12. 2018 ŠTRUČKA S ŠUNKO IN SIROM, ŠIPKOV ČAJ Z LIMONO, SADJE ČUFTI (GOVEDINA) V PARADIŽNIKOVI OMAKI, PIRE KROMPIR, ZELENA SOLATA Z MOTOVILCEM IN JAJCEM
Sreda, 5. 12. 2018 MLEČNA KAŠA, KAKAVOV POSIP, BEL KRUH, SADJE FIŽOLOVA JUHA, POPEČENE KRUHOVE KOCKE, DOMAČI SKUTNI ŠTRUKLJI (EKO SKUTA*-LP), KOMPOT
Četrtek, 6. 12. 2018 PARKELJ, ČOKOLADNO MLEKO, SADJE PURANJA PEČENKA Z NARAVNO OMAKO,  RIZI-BIZI, RDEČA PESA
Petek, 7. 12. 2018 TUNE V OLJU, KORUZNA REZANA BOMBETA, ČAJ GOZDNI SADEŽI , SADJE JOTA S SUHIM MESOM, (KRUH), KOSTANJEVA REZINA, DOMAČA LIMONADA

Datum Malica Kosilo
Ponedeljek, 10. 12. 2018 ŠTRUKELJ Z OREHI , KAKAV , SADJE POLNOZRNATI ŠPAGETI (POLŽKI) Z BOLONJSKO OMAKO (GOVEDINA), PARMEZAN, RDEČI RADIČ Z JAJCEM; Z OLJČNIM OLJEM
Torek, 11. 12. 2018 NAMAZ RIO MARE, REZINA PARADIŽNIKA, SOJIN KRUH, PLANINSKI ČAJ Z LIMONO, SADJE PIŠČANČJI PAPRIKAŠ, KVAŠENI ŽLIČNIKI, ZELJNA SOLATA S FIŽOLOM; Z BUČNIM OLJEM
Sreda, 12. 12. 2018 SIR EDAMEC LAHKI, REZINA KUMARICE, BIO KORUZNI KRUH Z BUČNIMI SEMENI, SADNI ČAJ, SADJE RIBJI FILE V KORUZNI SRAJČKI, TRŽAŠKA OMAKA, MASLEN KROMPIR, BROKOLI S CVETAČO (TOPLA PRILOGA)
Četrtek, 13. 12. 2018 ALJAŽEVA SALAMA, REZINA PAPRIKE, ČRNA REZANA ŽEMLJA, BEZGOV SIRUP, SADJE  JUNČJI ZREZEK V LOVSKI OMAKI, KMEČKI RŽENI SVALJKI, RDEČA PESA
Petek, 14. 12. 2018 MLEČNI RIŽ, KAKAVOV POSIP, KRUH, SADJE JEŠPRENJEVA ENOLONČNICA Z ZELENJAVO IN STROČNICAMI-BREZ MESA, (KRUH), DOMAČI JABOLČNI ZAVITEK, DOMAČA LIMONADA

Datum Malica Kosilo
Ponedeljek, 17. 12. 2018 PURANJI FILE V NARAVNI OMAKI, PIRINI REZANCI, RDEČA PESA
Torek, 18. 12. 2018 MUSAKA (GOVEDINA), MEŠANA SOLATA (RDEČI RADIČ, MOTOVILEC, ZELENA SOLATA); Z OLJČNIM OLJEM
Sreda, 19. 12. 2018 SEGEDIN (SVINJINA), TLAČEN KROMPIR, »ZIMSKI« SLADOLED (DOMAČI MLEČNI DESERT Z EKO SADJEM* IN PIRO)
Četrtek, 20. 12. 2018 PEČEN FILE LOSOSA, PIRE KROMPIR, KREMNA ŠPINAČA
Petek, 21. 12. 2018 LOŠKA ENOLONČNICA (KISLA REPA, FIŽOL, EKO JEŠPRENJ*, SUHO MESO), DOMAČA OREHOVA POTICA, KOMPOT IZ SUHEGA SADJA

ŠOLSKA PREHRANA

Pri organizaciji šolske prehrane upoštevamo Zakon o šolski prehrani (Ur.l. RS, št. 3/2013) in Pravila šolske prehrane v Osnovni šoli Jela Janežiča.

Šolska prehrana pomeni organizirano prehrano učencev v dneh, ko poteka pouk v skladu s šolskim koledarjem. Šola za vse učence obvezno organizira malico, učenci se v šoli lahko prijavijo tudi na kosilo. Cena prehrane za šolsko leto 2016/17: malica stane 0,80 EUR in kosilo 2,30 EUR. Plačilo je po položnici.

MALICA poteka v učilnicah od 9.20 do 9.40. Malico prineseta dežurna učenca, jo razdelita ter ob koncu odmora odneseta posodo v kuhinjo.

KOSILO: Učenci kosijo v prisotnosti strokovnega delavca v jedilnici Dijaškega doma. Ta je zadolžen tudi za spremstvo do jedilnice. Kosilo za PPVI traja od 12.30 do 13.15, za NIS pa od 13.00 do 13.45. Kosila za učence s težko in težjo motnjo ter za določene druge učence so pripeljana v šolo in razdeljena v razredu.

V skladu z odločbami Zakona o uveljavljanju pravic iz javnih financ subvencioniranje šolske prehrane ureja pristojni center za socialno delo. Glede na Zakon za uravnoteženje javnih financ od 1.9.2012 dalje učencem splošna subvencija za malico ne pripada več avtomatično, temveč se subvencionira samo socialno najbolj ogroženim. Vse subvencioniranje šolske prehrane ureja center za socialno delo.

Prijavo na šolsko prehrano oddajo starši v mesecu juniju za prihodnje šolsko leto ali kadarkoli med šolskim letom. Prijava se vloži na obrazcu Prijava učenca na šolsko prehrano, ki ga dobite tudi v šoli, in se hrani do konca šolskega leta. Šolsko prehrano se lahko kadarkoli prekliče.

Dolžnosti učenca oziroma staršev, ki nastopijo z oddajo prijave:

– spoštovanje pravil šolske prehrane,

– plačevanje prispevkov,

– pravočasno odjavljanje obrokov,

– če se obroka pravočasno ne odjavi, starši kljub subvenciji plačajo polno ceno obroka

– sporočanje sprememb (v roku 30 dni).

ODJAVA MALICE IN KOSILA

Malico odjavljajo starši s telefonskim sporočilom v tajništvo. Malica in kosilo se lahko odjavita in sicer do 7:30 tekočega dne v PP na telefon 04 506 14 13 ali v tajništvo 04 506 14 11. Za en dan prej pa se prehrana odjavlja v tajništvu šole na telefon 04 506 14 11 do 13.00.

Učenci, ki so od pouka odsotni zaradi aktivnosti, ki potekajo v imenu šole, so odjavljeni s strani šole (npr. športna, kulturna in druga tekmovanja ter srečanja).

Če obrok ni pravočasno odjavljen, se plača polna cena obroka, to velja tudi v primeru subvencionirane šolske prehrane.

Naročen obrok, ki ni bil prevzet, smiselno razdelimo med ostale učence.

ANKETA O ZADOVOLJSTVU S ŠOLSKO PREHRANO

Šola med učenci in njihovimi starši v obliki ankete enkrat letno preverja zadovoljstvo s šolsko prehrano. V mesecu aprilu 2013 so učenci skupaj s starši reševali anketo o zadovoljstvu s šolsko prehrano. Rezultate ankete si lahko ogledate tukaj.

Še naprej se bomo trudili zagotavljati zdrave, polnovredne in kvalitetne obroke.