Jedilniki

Datum Malica Kosilo
Ponedeljek, 13. 11. 2017 BIO PIZZA HRENOVKA, SADNI ČAJ, SADJE ČUFTI (GOVEDINA) V PARADIŽNIKOVI OMAKI, PIRE KROMPIR, ZELENA SOLATA Z RDEČIM RADIČEM
Torek, 14. 11. 2017 DOMAČ NAMAZ, BIO PŠENIČNI POLBELI KRUH, PLANINSKI ČAJ Z LIMONO, SADJE  RIBJI POLPET, PEČEN KROMPIR, ZELENA SOLATA Z EKO KORENČKOM*
Sreda, 15. 11. 2017 KORUZNI KOSMIČI, SADNI JOGURT IZ DOMAČEGA OKOLJA, BEL KRUH, SADJE  PIŠČANČJA OBARA, AJDOVI ŽGANCI, EKO SKUTA*-LP S SADJEM IN SMETANO
Četrtek, 16. 11. 2017  PIŠČANČJA ARGETA PAŠTETA, REZINA KUMARICE, RŽEN KRUH, 100% POMARANČNI SOK , SADJE PURANJI ZREZEK V SEZAMOVI SKORJICI, KORENČKOV PIRE KROMPIR, ZELENA SOLATA S ČIČERIKO
Petek, 17. 11. 2017  TRADICIONALNI SLOVENSKI ZAJTRK JOTA S SUHIM MESOM, (KRUH), NARASTEK IZ PROSENE KAŠE, KOMPOT IZ SUHEGA SADJA

Datum Malica Kosilo
Ponedeljek, 20. 11. 2017 TUNE V OLJU, BOMBETA S SEZAMOM, ČAJ GOZDNI SADEŽI, SADJE  TELEČJA RIŽOTA Z ZELENJAVO, PARMEZAN, RDEČA PESA
Torek, 21. 11. 2017 ALPSKI TOPLJENI SIR, REZINA PAPRIKE, BIO KORUZNI KRUH S SEMENI, 100% ANANASOV SOK, SADJE PIŠČANČJI PAPRIKAŠ, KVAŠENI ŽLIČNIKI, ENDIVIJA S KROMPIRJEM; Z OLJČNIM OLJEM
Sreda, 22. 11. 2017 OSJE GNEZDO, KAKAV, SADJE  PEČENICA, DUŠENO KISLO ZELJE, PRAŽEN KROMPIR, POMARANČNI SOK 100% / VODA
Četrtek, 23. 11. 2017 MLEČNI ZDROB, KAKAVOV POSIP, BEL KRUH, SADJE FIŽOLOVA JUHA, POPEČENE KRUHOVE KOCKE, ŠTRUKLJI IZ EKO SKUTE*-LP Z RJAVIM SLADKORJEM IN DROBTINICAMI, KOMPOT
Petek, 24. 11. 2017 PURANJA ŠUNKA, REZINA PARADIŽNIKA, SOJIN KRUH, ŠIPKOV ČAJ Z LIMONO, SADJE PANIRAN RIBJI FILE, PIRE KROMPIR, BROKOLI IN CVETAČA (TOPLA PRILOGA)

Datum Malica Kosilo
Ponedeljek, 27. 11. 2017 TESTENINE (POLŽKI, TEMNI) Z MESNO OMAKO (GOV.+SVINJ.), PARMEZAN, ZELENA SOLATA S KORUZO
Torek, 28. 11. 2017 PURANJI FILE V SMETANOVI OMAKI, EKO KUS KUS, ZELJNA SOLATA S FIŽOLOM; Z BUČNIM OLJEM
Sreda, 29. 11. 2017 ZELENJAVNA JUHA Z EKO AJDOVO KAŠO*, PIRINI CMOKI Z MARELIČNIM NADEVOM, KOMPOT
Četrtek, 30. 11. 2017 LAZANJA (GOVEDINA), MEŠANA  SOLATA (ZELENA, ZELJE, RD. RADIČ)
Petek, 1. 12. 2017 LOŠKA ENOLONČNICA (KISLA REPA, JEŠPRENJ, FIŽOL; BREZ MESA),  (ČRNI KRUH), DOMAČA SADNA TORTICA, DOMAČA LIMONADA

ŠOLSKA PREHRANA

Pri organizaciji šolske prehrane upoštevamo Zakon o šolski prehrani (Ur.l. RS, št. 3/2013) in Pravila šolske prehrane v Osnovni šoli Jela Janežiča.

Šolska prehrana pomeni organizirano prehrano učencev v dneh, ko poteka pouk v skladu s šolskim koledarjem. Šola za vse učence obvezno organizira malico, učenci se v šoli lahko prijavijo tudi na kosilo. Cena prehrane za šolsko leto 2016/17: malica stane 0,80 EUR in kosilo 2,30 EUR. Plačilo je po položnici.

MALICA poteka v učilnicah od 9.20 do 9.40. Malico prineseta dežurna učenca, jo razdelita ter ob koncu odmora odneseta posodo v kuhinjo.

KOSILO: Učenci kosijo v prisotnosti strokovnega delavca v jedilnici Dijaškega doma. Ta je zadolžen tudi za spremstvo do jedilnice. Kosilo za PPVI traja od 12.30 do 13.15, za NIS pa od 13.00 do 13.45. Kosila za učence s težko in težjo motnjo ter za določene druge učence so pripeljana v šolo in razdeljena v razredu.

V skladu z odločbami Zakona o uveljavljanju pravic iz javnih financ subvencioniranje šolske prehrane ureja pristojni center za socialno delo. Glede na Zakon za uravnoteženje javnih financ od 1.9.2012 dalje učencem splošna subvencija za malico ne pripada več avtomatično, temveč se subvencionira samo socialno najbolj ogroženim. Vse subvencioniranje šolske prehrane ureja center za socialno delo.

Prijavo na šolsko prehrano oddajo starši v mesecu juniju za prihodnje šolsko leto ali kadarkoli med šolskim letom. Prijava se vloži na obrazcu Prijava učenca na šolsko prehrano, ki ga dobite tudi v šoli, in se hrani do konca šolskega leta. Šolsko prehrano se lahko kadarkoli prekliče.

Dolžnosti učenca oziroma staršev, ki nastopijo z oddajo prijave:

– spoštovanje pravil šolske prehrane,

– plačevanje prispevkov,

– pravočasno odjavljanje obrokov,

– če se obroka pravočasno ne odjavi, starši kljub subvenciji plačajo polno ceno obroka

– sporočanje sprememb (v roku 30 dni).

ODJAVA MALICE IN KOSILA

Malico odjavljajo starši s telefonskim sporočilom v tajništvo. Malica in kosilo se lahko odjavita in sicer do 7:30 tekočega dne v PP na telefon 04 506 14 13 ali v tajništvo 04 506 14 11. Za en dan prej pa se prehrana odjavlja v tajništvu šole na telefon 04 506 14 11 do 13.00.

Učenci, ki so od pouka odsotni zaradi aktivnosti, ki potekajo v imenu šole, so odjavljeni s strani šole (npr. športna, kulturna in druga tekmovanja ter srečanja).

Če obrok ni pravočasno odjavljen, se plača polna cena obroka, to velja tudi v primeru subvencionirane šolske prehrane.

Naročen obrok, ki ni bil prevzet, smiselno razdelimo med ostale učence.

ANKETA O ZADOVOLJSTVU S ŠOLSKO PREHRANO

Šola med učenci in njihovimi starši v obliki ankete enkrat letno preverja zadovoljstvo s šolsko prehrano. V mesecu aprilu 2013 so učenci skupaj s starši reševali anketo o zadovoljstvu s šolsko prehrano. Rezultate ankete si lahko ogledate tukaj.

Še naprej se bomo trudili zagotavljati zdrave, polnovredne in kvalitetne obroke.