Jedilniki

Datum Malica Kosilo
Ponedeljek, 25. 11. 2019 BUHTELJ Z MARMELADO, SADNI ČAJ, SADJE PIŠČANČJA OBARA S CMOČKI (KRUH), ČOKOLADNI PUDING (EKO MLEKO-LP*)
Torek, 26. 11. 2019  MILIJONSKA JUHA, OVSENI KRUH, SADJE PURANJI FILE V SEZAMOVI SKORJICI, KORENČKOV PIRE KROMPIR,  RDEČA PESA
Sreda, 27. 11. 2019  MAKOVKA, SADNI JOGURT V LONČKU, SADJE LAZANJA (GOVEDINA), KISLO ZELJE
Četrtek, 28. 11. 2019 SUHA DOMAČA SALAMA, REZINA KUMARICE, KORUZNA REZANA ŽEMLJA, PLANINSKI ČAJ Z LIMONO, SADJE JUNČJI ZREZEK V LOVSKI OMAKI, PIRINI SVALJKI, MEŠANA  SOLATA (ZELENA S., ZELJE, RDEČI RADIČ)
Petek, 29. 11. 2019 NAMAZ Z SONČNIČNIMI SEMENI IN ZELIŠČI, BEL KRUH, KAKAV, SADJE LOŠKA ENOLONČNICA (KISLA REPA, JEŠPRENJ, FIŽOL; BREZ MESA),  (KRUH), POLNOVREDNO ROŽIČEVO PECIVO Z JABOLKI, KOMPOT

Datum Malica Kosilo
Ponedeljek, 2. 12. 2019 MLEČNI NAMAZ Z ZELIŠČI, BIO PIRIN MEŠAN KRUH, KAKAV, SADJE PURANJI FILE V NARAVNI SMETANOVI OMAKI, KMEČKI RŽENI SVALJKI, ZELENA SOLATA S KORUZO
Torek, 3. 12. 2019 ŠTRUČKA S ŠUNKO IN SIROM, ŠIPKOV ČAJ Z LIMONO, SADJE ČUFTI (GOVEDINA) V PARADIŽNIKOVI OMAKI, PIRE KROMPIR, MEŠANA SOLATA (ZELENA S., RDEČI RADIČ, MOTOVILEC); Z OLJČNIM OLJEM
Sreda, 4. 12. 2019 MLEČNA KAŠA, KAKAVOV POSIP, BEL KRUH, SADJE DOMAČI BUREK Z EKO SKUTO*-LP ZELENA SOLATA Z MOTOVILCEM IN JAJCEM
Četrtek, 5. 12. 2019 TUNE V OLJU, KORUZNA REZANA KAJZERICA, ČAJ GOZDNI SADEŽI , SADJE PIŠČANČJA RIŽOTA Z ZELENJAVO, RDEČA PESA
Petek, 6. 12. 2019 PARKELJ, PLANINSKI ČAJ Z LIMONO, SADJE JOTA S SUHIM MESOM, (KRUH), »ZIMSKI SLADOLED«(DOMAČI MLEČNI DESERT S SADJEM IN PIRO)

Datum Malica Kosilo
Ponedeljek, 9. 12. 2019 POLNOZRNATI ŠPAGETI (POLŽKI) Z BOLONJSKO OMAKO (GOVEDINA), PARMEZAN, RDEČI RADIČ Z JAJCEM; Z OLJČNIM OLJEM
Torek, 10. 12. 2019 PIŠČANČJI PAPRIKAŠ, KVAŠENI ŽLIČNIKI, ZELENA SOLATA S ČIČERIKO
Sreda, 11. 12. 2019 RIBJI FILE V KORUZNI SRAJČKI, TRŽAŠKA OMAKA, PEČEN KROMPIR, BROKOLI S CVETAČO (TOPLA PRILOGA)
Četrtek, 12. 12. 2019  PEČENICA, KISLO ZELJE, PRAŽEN KROMPIR
Petek, 13. 12. 2019  JEŠPRENJEVA ENOLONČNICA (EKO JEŠPRENJ*-LP) Z ZELENJAVO IN STROČNICAMI-BREZ MESA, (KRUH), JOGURTOVO PECIVO S SADJEM, KOMPOT

Datum Malica Kosilo
Ponedeljek, 16. 12. 2019 SEGEDIN (SVINJINA), TLAČEN KROMPIR, DOMAČI ČOKOLADNI PUDING (IZ EKO MLEKA*-LP)
Torek, 17. 12. 2019 LAZANJA (GOVEDINA), MEŠANA SOLATA (RDEČI RADIČ, MOTOVILEC, ZELENA SOLATA); Z OLJČNIM OLJEM
Sreda, 18. 12. 2019 PIŠČANČJA OBARA Z DOMAČIMI VLIVANCI, AJDOVI ŽGANCI (EKO AJDOVA MOKA*-LP), SKUTA S SADJEM
Četrtek, 19. 12. 2019 PEČEN FILE LOSOSA, PIRE KROMPIR, ZELENA SOLATA S KORUZO
Petek, 20. 12. 2019 FIŽOLOVA ENOLONČNICA, (KRUH), SKUTNI ŠTRUKLJI Z EKO SKUTO*-LP, KOMPOT

Ponedeljek, 23. 12. 2019 GOLAŽ, EKO POLENTA*-LP, MEŠANA SOLATA
Torek, 24. 12. 2019  LOŠKA ENOLONČNICA (KISLA REPA, FIŽOL, JEŠPRENJ, SUHO MESO), DOMAČA OREHOVA POTICA, KOMPOT IZ SUHEGA SADJA

ŠOLSKA PREHRANA

Pri organizaciji šolske prehrane upoštevamo Zakon o šolski prehrani (Ur.l. RS, št. 3/2013) in Pravila šolske prehrane v Osnovni šoli Jela Janežiča.

Šolska prehrana pomeni organizirano prehrano učencev v dneh, ko poteka pouk v skladu s šolskim koledarjem. Šola za vse učence obvezno organizira malico, učenci se v šoli lahko prijavijo tudi na kosilo. Cena prehrane za šolsko leto 2016/17: malica stane 0,80 EUR in kosilo 2,30 EUR. Plačilo je po položnici.

MALICA poteka v učilnicah od 9.20 do 9.40. Malico prineseta dežurna učenca, jo razdelita ter ob koncu odmora odneseta posodo v kuhinjo.

KOSILO: Učenci kosijo v prisotnosti strokovnega delavca v jedilnici Dijaškega doma. Ta je zadolžen tudi za spremstvo do jedilnice. Kosilo za PPVI traja od 12.30 do 13.15, za NIS pa od 13.00 do 13.45. Kosila za učence s težko in težjo motnjo ter za določene druge učence so pripeljana v šolo in razdeljena v razredu.

V skladu z odločbami Zakona o uveljavljanju pravic iz javnih financ subvencioniranje šolske prehrane ureja pristojni center za socialno delo. Glede na Zakon za uravnoteženje javnih financ od 1.9.2012 dalje učencem splošna subvencija za malico ne pripada več avtomatično, temveč se subvencionira samo socialno najbolj ogroženim. Vse subvencioniranje šolske prehrane ureja center za socialno delo.

Prijavo na šolsko prehrano oddajo starši v mesecu juniju za prihodnje šolsko leto ali kadarkoli med šolskim letom. Prijava se vloži na obrazcu Prijava učenca na šolsko prehrano, ki ga dobite tudi v šoli, in se hrani do konca šolskega leta. Šolsko prehrano se lahko kadarkoli prekliče.

Dolžnosti učenca oziroma staršev, ki nastopijo z oddajo prijave:

– spoštovanje pravil šolske prehrane,

– plačevanje prispevkov,

– pravočasno odjavljanje obrokov,

– če se obroka pravočasno ne odjavi, starši kljub subvenciji plačajo polno ceno obroka

– sporočanje sprememb (v roku 30 dni).

ODJAVA MALICE IN KOSILA

Malico odjavljajo starši s telefonskim sporočilom v tajništvo. Malica in kosilo se lahko odjavita in sicer do 7:30 tekočega dne v PP na telefon 04 506 14 13 ali v tajništvo 04 506 14 11. Za en dan prej pa se prehrana odjavlja v tajništvu šole na telefon 04 506 14 11 do 13.00.

Učenci, ki so od pouka odsotni zaradi aktivnosti, ki potekajo v imenu šole, so odjavljeni s strani šole (npr. športna, kulturna in druga tekmovanja ter srečanja).

Če obrok ni pravočasno odjavljen, se plača polna cena obroka, to velja tudi v primeru subvencionirane šolske prehrane.

Naročen obrok, ki ni bil prevzet, smiselno razdelimo med ostale učence.

ANKETA O ZADOVOLJSTVU S ŠOLSKO PREHRANO

Šola med učenci in njihovimi starši v obliki ankete enkrat letno preverja zadovoljstvo s šolsko prehrano. V mesecu aprilu 2013 so učenci skupaj s starši reševali anketo o zadovoljstvu s šolsko prehrano. Rezultate ankete si lahko ogledate tukaj.

Še naprej se bomo trudili zagotavljati zdrave, polnovredne in kvalitetne obroke.

(Skupno 4,797 obiskov, današnjih obiskov 16)