Jedilniki

Datum Malica Kosilo
Ponedeljek, 18. 9. 2017 ŠTRUČKA S ŠUNKO IN SIROM, SADNI ČAJ, SADJE GOLAŽ, EKO POLENTA*-LP, ZELENA SOLATA S PARADIŽNIKOM IN KUMARAMI, SLADOLED
Torek, 19. 9. 2017  DOMAČ NAMAZ, BIO MEŠAN KRUH Z RŽJO, ŠIPKOV ČAJ Z LIMONO, SADJE BUČKIN POLPET, PEČEN KROMPIR S SVEŽIM PETERŠILJEM,  MLADO ZELJE S FIŽOLOM; Z BUČNIM OLJEM
Sreda, 20. 9. 2017 MLEČNI ZDROB, KAKAVOV POSIP, BEL KRUH, SADJE PURANJI FILE V SMETANOVI OMAKI, DOMAČI PIRIN ŠTRUKELJ, ZELENA SOLATA S KORENČKOM
Četrtek, 21. 9. 2017  SUHA DOMAČA SALAMA, REZINA PAPRIKE, LEPINJA, JAGODNI SOK, SADJE PIŠČANČJA OBARA Z ŽLIČNIKI, AJDOVI ŽGANCI, EKO SKUTA*-LP S SMETANO IN SADJEM
Petek, 22. 9. 2017  SIR EDAMEC, REZINA KUMARICE, SOJIN KRUH, KAKAV, SADJE TESTENINSKI NARASTEK S TUNO IN ZELENJAVO, PARADIŽNIK Z MOCARELO

Datum Malica Kosilo
Ponedeljek, 25. 9. 2017 TUNE V OLJU, KORUZNA BOMBETA, SADNI ČAJ, SADJE PURANJA RIŽOTA TREH ŽIT Z ZELENJAVO, PARMEZAN, RDEČA PESA
Torek, 26. 9. 2017  MARMELADA, MASLO, BIO OVSENI MEŠAN KRUH, KAKAV, SADJE MESNO ŽITNI POLPET, BUČKE V OMAKI, PEČEN KROMPIR, SLADOLED
Sreda, 27. 9. 2017  KORUZNI KOSMIČI Z DODATKI SUHEGA SADJA, TEKOČI JOGURT, SADJE PIŠČANČJI PAPRIKAŠ, KVAŠENI ŽLIČNIKI, ML. ZELJE IN ZELENA SOLATA S ČIČERIKO; Z BUČNIM OLJEM
Četrtek, 28. 9. 2017  OSJE GNEZDO, JABOLČNI 100% SOK, SADJE PANIRAN RIBJI FILE, KREMNA ŠPINAČA, PIRE KROMPIR, ČEŠNJEV PARADIŽNIK
Petek, 29. 9. 2017 PURANJA ŠUNKA, REZINA PARADIŽNIKA, ČRNA REZANA ŽEMLJA, ŠIPKOV ČAJ Z LIMONO, SADJE ENOLONČNICA IZ STROČNIC, POPEČENE KRUHOVE KOCKE, PIRINI CMOKI Z MARELIČNIM NADEVOM, KOMPOT

ŠOLSKA PREHRANA

Pri organizaciji šolske prehrane upoštevamo Zakon o šolski prehrani (Ur.l. RS, št. 3/2013) in Pravila šolske prehrane v Osnovni šoli Jela Janežiča.

Šolska prehrana pomeni organizirano prehrano učencev v dneh, ko poteka pouk v skladu s šolskim koledarjem. Šola za vse učence obvezno organizira malico, učenci se v šoli lahko prijavijo tudi na kosilo. Cena prehrane za šolsko leto 2016/17: malica stane 0,80 EUR in kosilo 2,30 EUR. Plačilo je po položnici.

MALICA poteka v učilnicah od 9.20 do 9.40. Malico prineseta dežurna učenca, jo razdelita ter ob koncu odmora odneseta posodo v kuhinjo.

KOSILO: Učenci kosijo v prisotnosti strokovnega delavca v jedilnici Dijaškega doma. Ta je zadolžen tudi za spremstvo do jedilnice. Kosilo za PPVI traja od 12.30 do 13.15, za NIS pa od 13.00 do 13.45. Kosila za učence s težko in težjo motnjo ter za določene druge učence so pripeljana v šolo in razdeljena v razredu.

V skladu z odločbami Zakona o uveljavljanju pravic iz javnih financ subvencioniranje šolske prehrane ureja pristojni center za socialno delo. Glede na Zakon za uravnoteženje javnih financ od 1.9.2012 dalje učencem splošna subvencija za malico ne pripada več avtomatično, temveč se subvencionira samo socialno najbolj ogroženim. Vse subvencioniranje šolske prehrane ureja center za socialno delo.

Prijavo na šolsko prehrano oddajo starši v mesecu juniju za prihodnje šolsko leto ali kadarkoli med šolskim letom. Prijava se vloži na obrazcu Prijava učenca na šolsko prehrano, ki ga dobite tudi v šoli, in se hrani do konca šolskega leta. Šolsko prehrano se lahko kadarkoli prekliče.

Dolžnosti učenca oziroma staršev, ki nastopijo z oddajo prijave:

– spoštovanje pravil šolske prehrane,

– plačevanje prispevkov,

– pravočasno odjavljanje obrokov,

– če se obroka pravočasno ne odjavi, starši kljub subvenciji plačajo polno ceno obroka

– sporočanje sprememb (v roku 30 dni).

ODJAVA MALICE IN KOSILA

Malico odjavljajo starši s telefonskim sporočilom v tajništvo. Malica in kosilo se lahko odjavita in sicer do 7:30 tekočega dne v PP na telefon 04 506 14 13 ali v tajništvo 04 506 14 11. Za en dan prej pa se prehrana odjavlja v tajništvu šole na telefon 04 506 14 11 do 13.00.

Učenci, ki so od pouka odsotni zaradi aktivnosti, ki potekajo v imenu šole, so odjavljeni s strani šole (npr. športna, kulturna in druga tekmovanja ter srečanja).

Če obrok ni pravočasno odjavljen, se plača polna cena obroka, to velja tudi v primeru subvencionirane šolske prehrane.

Naročen obrok, ki ni bil prevzet, smiselno razdelimo med ostale učence.

ANKETA O ZADOVOLJSTVU S ŠOLSKO PREHRANO

Šola med učenci in njihovimi starši v obliki ankete enkrat letno preverja zadovoljstvo s šolsko prehrano. V mesecu aprilu 2013 so učenci skupaj s starši reševali anketo o zadovoljstvu s šolsko prehrano. Rezultate ankete si lahko ogledate tukaj.

Še naprej se bomo trudili zagotavljati zdrave, polnovredne in kvalitetne obroke.