Državno računalniško tekmovanje

Državno tekmovanje iz znanja računalništva za osnovne šole s prilagojenim programom

OŠ Jela Janežiča vsako leto organizira dve šolski državni tekmovanji v računalništvu, in sicer:

• za učence, ki obiskujejo prilagojeni program z nižjim izobrazbenim standardom (NIS),
  • za učence, ki so vključeni v posebni program (PP) vzgoje in izobraževanja.

Razpise na strani Zveze za tehnično kulturo si lahko ogledate tukaj. (Predstavitev tekmovanja na spletni strani ZOTKS.)

Z računalniki skozi okna – tekmovanje za učence NIS:

Roki za tekmovanja:

• Prijava učencev (v sistem ZOTKis)  na šolsko tekmovanje za NIS bo odprta od 3. 1. 2018
  • Zadnji rok za oddajo prijave je 6. 2. 2018 (kasnejše prijave niso možne)
  • Tekmovanje (šolsko) je 9. 2. 2018
  • Zadnji rok za vpis rezultatov v sistem je 16. 2. 2018.
  • Državno tekmovanje za NIS je 8. 3. 2018

Nekaj fotoutrinkov s tekmovanja si lahko ogledate tukaj.

Arhiv nalog iz preteklih tekmovanj

Z miško v svet – tekmovanje za učence PP:

Osnovne informacije za mentorje za 11. računalniško tekmovanje “Z miško v svet”

logotip Z miško v svet

Roki za tekmovanja:

• Prijavnica bo v sistemu  ZOTKis odprta od 1. 12. 2017.
  • Prijava učencev (v sistem ZOTKis)  na šolsko tekmovanje za PP je do 10. 1. 2018 (kasnejše prijave niso možne)
  • Tekmovanje (šolsko) je 12. 1. 2018.
  • Vpis  rezultatov šolskih tekmovanj v ZOTKis do 26. 1. 2018.
  • Državno tekmovanje za PP:  15. 2. 2018

Tekmovanje poteka v dveh kategorijah:

• mlajši tekmovalci do vključno 18. leta starosti na dan tekmovanja: Tekmovali bodo v urejanju fotografij v programu Photo filtre in prilaganju datotek (urejene fotografije) in urejanju spremnega besedila v Gmail vmesniku
  • starejši tekmovalci (od starosti 19 let do 26 let): Na podlagi danega besedila (življenjepisa) oblikujejo PowerPoint predstavitev v obliki treh slidov. Dano predstavitev prenesejo na prenosnika medijev (USB ključ).
Nekaj fotoutrinkov s tekmovanja si lahko ogledate tukaj.

Arhiv nalog iz preteklih tekmovanj

PRIPOROČILA KOMISIJE MENTORJEM

Pri tekmovanju v kategoriji Word člani komisije že več let opažamo iste napake. Zato vam posredujemo nekaj priporočil, da boste z učenci vadili za drugo leto.

– shranjevanje dokumentov v pravo mapo
– pazite, da učenci namesto KODE napišejo šifro
– učenci naj se učijo VSTAVLJANJA SLIK tako iz interneta kot iz mape na računalniku (vstavi slike)
novost v težji skupini: tekmovalci bodo dokončano nalogo poslali v pregled komisiji preko elektronskega pošte. Elektronski naslov naj poprej ustvarijo z mentorjem (gmail, yahoo, siol,…) . Uporaba Outlooka na računalnikih ne bo mogoča!

Nekaj fotoutrinkov s tekmovanja si lahko ogledate tukaj.