Skoči na glavno vsebino

Na naši šoli je v četrtek, 9. 3. 2017, potekalo 17. računalniško tekmovanje »Z računalniki skozi okna«. Organizatorici tekmovanja sta bili Osnovna šola Jela Janežiča in Zveza za tehnično kulturo Slovenije. Z obiskom sta nas razveselila ga. Mija Kordež, vodja tekmovanj na Zavodu za tehnično kulturo Slovenije in mag. Janez Žakelj, župan občine Žiri.

Tekmovanja se je udeležilo 22 tekmovalcev iz 12 šol. V kategoriji urejanja besedila v Wordu je tekmovalo 13 učencev, v kategoriji Powerpoint in Picasa pa 9 učencev.

Najboljši tekmovalci 17. državnega tekmovanja so:

Oblikovanje s programom WORD:

  1. mesto: Tjaša Markočič, OŠ Kozara Nova Gorica,
  2. mesto: Imran Crnkić, OŠ Poldeta Stražišarja Jesenice in Gregor Činkelj, Zavod za gluhe in naglušne Ljubljana

Oblikovanje s programom POWERPOINT

  1. mesto: Gašper Törner, Center Janeza Levca Ljubljana, Levstikov trg,
  2. mesto: Luka Skumavc, OŠ Poldeta Stražišarja Jesenice,
  3. mesto: Klemen Kavčič, OŠ Jela Janežiča Škofja Loka.

Učenci prve skupine so po tekmovanju odšli na kegljišče in zatem v atrij, kjer so si ogledali učilnico v naravi. Učenci druge skupine pa so po tekmovanju prav tako odšli na kegljišče, nato pa skupaj s prvo skupino na kosilo. Zatem je sledila kratka prireditev z razglasitvijo rezultatov ter razdelitvijo nagrad in priznanj. Za popestritev prireditve je poskrbela dramska zasedba učencev pod vodstvom mentorice Irene Prašnikar z igro Zrcalce.

(Skupno 746 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost