Področno prvenstvo v atletiki

V sredo, 8.5.2024, je v Kranju potekalo Področno prvenstvo v atletiki. Udeležilo se ga je trinajst učencev naše šole, ki so dosegli lepe rezultate. V teku na 60 metrov in skoku v daljino je Ana Klara Šmid pobrala obe lovoriki. Neja Krek je dosegla odlično 2. mesto v teku na 60 metrov. Ajna Smajuković in Eljesa Kabashi sta v teku na 1000 metrov dosegli 2. in 3. mesto. Luka Kristan Buh je na najvišjo stopničko stopil v teku na 300m, Luka Mlakar pa je v isti disciplini dosegel odlično 3. mesto. Z bronastim odličjem se je vrnila tudi Pia Bevk v teku na 300m. Z dvema 3. mestoma se lahko pohvali tudi Nik Stojanov, in sicer v skoku v daljino in v teku na 60. metrov. Izpostaviti velja vsakega učenca posebej, saj smo ekipno dosegli 1.mesto. Več utrinkov s tekmovanja si lahko ogledate na spodnjih fotografijah.

Šola v naravi – 3. dan

V prijetnem vzdušju smo preživeli še zadnji dan šole v naravi. Pred odhodom domov nas je čakalo še nekaj obveznosti – pakiranje, peka kruha ter delavnica o čebelah. Gospa Olga nas je še pred zajtrkom povabila, da skupaj zamesimo testo za kruh. Nekaj učencev je spremljalo, ali so primešane vse sestavine, drugi pa so pomagali sestavine dodajati. Zamesili smo kruh iz kar 20 kg moke. Medtem ko je testo počivalo, smo pojedli zajtrk, pospravili sobe in spakirali svoje kovčke. Pred kosilom je bilo potrebno oblikovati še hlebčke ter se poučiti o čebelah. Ko so tudi hlebčki dovolj vzhajali, je vsak učenec svoj hlebček skupaj z gospo Olgo potisnil v krušno peč. Pred odhodom domov smo pojedli kosilo in po mnenju učencev najboljšo sladico – čokoladni puding.

Na Turistični kmetiji Podmlačan smo doživeli veliko lepih trenutkov, se naučili novih stvari ter med seboj spletli nove in še močnejše prijateljske vezi.

Šola v naravi – 2. dan

Zbudili smo se v lepo sončno jutro, ki pa so ga kmalu zamenjali oblaki. Po okusnem zajtrku smo odhiteli ven, se razgibali z vajami, šli na sprehod in se igrali. Pred kosilom smo iz blaga izdelali punčke. Gospa Olga nam je najprej povedala, da so se otroci s takšnimi punčkami igrali v preteklosti, nato je pokazala postopek izdelave in nam pri izdelavi naših punčk tudi prijazno pomagala. Kosilo nam je dalo novih moči, zato smo iz vrbe hitro spletli košarico, potem pa se kljub dežju tudi popoldan odpravili ven. Tomaž, en izmed članov družine, je pripravil konja in nas povabil na jahanje. Pred večerjo smo krave pospremili iz pašnika v hlev ter se preizkusili v molži. Po večerji nam je domači ansambel zaigral dve pesmi in nas pospremil v sanje. Preživeli smo še en lep dan šole v naravi.

Šola v naravi – 1.dan

Po počitnicah smo se spočiti in polni energije dobili v šoli, potem pa se s kombijem odpravili na Turistično kmetijo Podmlačan. Po namestitvi in boju z rjuhami in posteljnino smo si ogledali kmetijo. Najbolj všeč so nam bile živali, še posebej osel. Tudi pava smo slišali, vendar se nam je spretno izmikal. Po okusnem kosilu in počitku smo se odpravili na Stari vrh. Gospod Lado nas je del poti odpeljal s traktorjem in prikolico, drugi del pa smo prehodili. Utrujene in lačne so nas pričakale palačinke, katere so nam dale še nekaj dodatne energije za plesni večer.

Preživeli smo lep prvi dan šole v naravi, poln dogodivščin in novih vtisov.

• Ni dogodkov

Koledar

maj 2024
PTSČPSN