Skoči na glavno vsebino

V nedeljo, 19.03.2023, smo se v okviru programa Ekošola, 4 učenci in 2 učiteljici udeležili sejma Altermed v Celju, na katerem smo imeli svojo stojnico. Tema sejma je bila Zdrava, lokalna, sezonska hrana. Z učenci smo za obiskovalce sejma pripravili igro uganjevanja sezonskega sadja in zelenjave po letnih časih. Obiskovalec je vrgel kocko in moral med razpoložljivimi slikami sadja in zelenjave poiskati tisto, ki je sodila v ustrezen letni čas, ki ga je pokazala kocka. Kocka je lahko pokazala tudi vprašaj ali klicaj, takrat  je obiskovalec odgovarjal na zastavljeno vprašanje in odgovor tudi napisal na prazen listek. Listke z odgovori smo nato pripeli na pano naše stojnice. Za nagrado so si obiskovalci lahko postregli z jabolčnim čipsom ali jabolčno pito. Nagradne jedi so prav tako pripravili naši učenci. Po zaključku igre smo imeli za obiskovalce pripravljeno še knjižico s tedenskimi jedilniki za vsak mesec v letu. Jedilniki so bili sestavljeni s poudarkom na pripravi jedi iz sezonskih živil. Obiskovalci naše stojnice so radi  sodelovali in so bili navdušeni nad vsem, kar smo pripravili.

Preživeli smo zelo lep dan, ki nam bo prav gotovo ostal v spominu.

(Skupno 39 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost